Upcycling słowa upcycling - zdjęcie

Upcycling słowa upcycling

Słowa mają moc, a pozytywne skojarzenia potrafią skutecznie motywować do działania. Zbudowanie radosnej mody wokół przetwarzania i ponownego wykorzystywania produktów, które pierwszą młodość mają za sobą to świetny sposób na wybrnięcie z trudnej sytuacji, w którą sami się wmanewrowaliśmy.

2024-03-18

"Z 35 plastikowych butelek można wyprodukować bluzę z polaru."

żródło: naszesmieci.mos.gov.pl

Prasówka

Księżna Kate i upcycling - zdjęcie

Księżna Kate i upcycling

Czas najwyższy na otwarcie kącika plotkarskiego. Rodzina królewska i upcycling? Być może dodanie wstążki do sukienki wartej fortunę nie można nazwać upcyclingiem. A może można?

2024-06-26
Znowu o marnowaniu żywności - zdjęcie

Znowu o marnowaniu żywności

Temat, do którego należy powracać, bo o tym, jak dużo żywności marnujemy każdego dnia, należy informować nieustannie. I nie ma tu mowy o produktach zepsutych, przeterminowanych, niezdatnych do spożycia, ale o pełnowartościowych składnikach, które trafiają każdego dnia wprost z zakładów produkcyjnych na wysypiska.

2024-06-24
Szklaneczka cydru, a potem? - zdjęcie

Szklaneczka cydru, a potem?

Światowi przedstawiciele firm przetwórstwa owocowego powinni teraz zatsrzyc uszami i podskoczyć z radości. Duńska firma Beyond Leather Materials opracowała procedurę, dzięki której można wyprodukować materiał skóropodobny w 85% składający się z odpadów po przetwórstwie jabłek.

2024-06-13

Teksty

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu - zdjęcie

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu

Czasami wystarczy drobiazg, żeby dodać codzienności barw. Wytężajcie wzrok, bo każdy ma szansę znaleźć na swojej drodze mały, kolorowy kamyczek, który umili dzień i zachęci do wspólnej zabawy

2024-03-28
Pierścionek z ulotki - zdjęcie

Pierścionek z ulotki

Dostrzeganie potencjału w stercie bezużytecznych ulotek to kwestia pomysłu i wyjścia poza szablon codziennej rutyny. Z krzykliwych materiałów reklamowych, nachalnie atakujących ze wszystkich stron, można stworzyć piękną biżuterię, w stonowanej kolorystyce i w harmonii z naturą. I od razu lepiej!

2024-03-18
Jak stworzyć lepszy świat - zdjęcie

Jak stworzyć lepszy świat

Jak przy pomocy wełny i igły stworzyć iście baśniowe stworki, które rozczulają i mają dar oddalania codziennych trosk? Talent, precyzja i ogrom cierpliwości sprawiają, że pojedyncze włókna łączą się w sylwetki postaci, którym brak tylko iskierki naszej fantazji, by ożyły i upiększały świat.

2023-12-30