Upcycling słowa upcycling - zdjęcie

Upcycling słowa upcycling

Słowa mają moc, a pozytywne skojarzenia potrafią skutecznie motywować do działania. Zbudowanie radosnej mody wokół przetwarzania i ponownego wykorzystywania produktów, które pierwszą młodość mają za sobą to świetny sposób na wybrnięcie z trudnej sytuacji, w którą sami się wmanewrowaliśmy.

2024-03-18

"Z 35 plastikowych butelek można wyprodukować bluzę z polaru."

żródło: naszesmieci.mos.gov.pl

Prasówka

Upcycling włączający - zdjęcie

Upcycling włączający

Życie imigranta, czarnoskórego imigranta, czarnoskórego imigranta poruszającego się na wózku inwalidzkim - to mogła być smutna historia, a jest wspaniałą odą do nasyconej dobrym duchem działalności społecznej, a na dodatek w nurcie zero waste!

2024-04-17
Upcycling jako sposób na studencką bidę - zdjęcie

Upcycling jako sposób na studencką bidę

Ciekawe spojrzenie na upcycling jako sposób na oszczędne, a jednocześnie kreatywne życie. Na przykładzie studentów, bo któż mógłby się do tego lepiej nadawać?

2024-04-16
Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie - zdjęcie

Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie

21.04 na Chmielnej 21 w Warszawie potrójne oczko! 21 lub nawet więcej możliwości naprawienia starych rzeczy, nauczenia się naprawiania, ozdabiania, ulepszania! Przybywajcie tłumnie!

2024-04-02

Teksty

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu - zdjęcie

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu

Czasami wystarczy drobiazg, żeby dodać codzienności barw. Wytężajcie wzrok, bo każdy ma szansę znaleźć na swojej drodze mały, kolorowy kamyczek, który umili dzień i zachęci do wspólnej zabawy

2024-03-28
Pierścionek z ulotki - zdjęcie

Pierścionek z ulotki

Dostrzeganie potencjału w stercie bezużytecznych ulotek to kwestia pomysłu i wyjścia poza szablon codziennej rutyny. Z krzykliwych materiałów reklamowych, nachalnie atakujących ze wszystkich stron, można stworzyć piękną biżuterię, w stonowanej kolorystyce i w harmonii z naturą. I od razu lepiej!

2024-03-18
Jak stworzyć lepszy świat - zdjęcie

Jak stworzyć lepszy świat

Jak przy pomocy wełny i igły stworzyć iście baśniowe stworki, które rozczulają i mają dar oddalania codziennych trosk? Talent, precyzja i ogrom cierpliwości sprawiają, że pojedyncze włókna łączą się w sylwetki postaci, którym brak tylko iskierki naszej fantazji, by ożyły i upiększały świat.

2023-12-30