Upcycling słowa upcycling - zdjęcie

Upcycling słowa upcycling

Słowa mają moc, a pozytywne skojarzenia potrafią skutecznie motywować do działania. Zbudowanie radosnej mody wokół przetwarzania i ponownego wykorzystywania produktów, które pierwszą młodość mają za sobą to świetny sposób na wybrnięcie z trudnej sytuacji, w którą sami się wmanewrowaliśmy.

2024-03-18

"Z 35 plastikowych butelek można wyprodukować bluzę z polaru."

żródło: naszesmieci.mos.gov.pl

Prasówka

Szklaneczka cydru, a potem? - zdjęcie

Szklaneczka cydru, a potem?

Światowi przedstawiciele firm przetwórstwa owocowego powinni teraz zatsrzyc uszami i podskoczyć z radości. Duńska firma Beyond Leather Materials opracowała procedurę, dzięki której można wyprodukować materiał skóropodobny w 85% składający się z odpadów po przetwórstwie jabłek.

2024-06-13
Szwajcaria z telewizyjnym show o upcyclingu - dla widzów niemieckojęzycznych - zdjęcie

Szwajcaria z telewizyjnym show o upcyclingu - dla widzów niemieckojęzycznych

W szwajcarskiej telewizji emitowany jest program o przetwarzaniu odpadów w sztukę. Wszystkie elementy wykorzystane do stworzenia wyjątkowych przedmiotów pochodza z wysypiska w Spreitenbach opodal Zurychu.

2024-06-12
Zwrot do nadawcy - co z afrykańskim rynkiem second-hand? - zdjęcie

Zwrot do nadawcy - co z afrykańskim rynkiem second-hand?

Afrykańska gospodarka, mówiąc bardzo ogólnie, naznaczona spuścizną kolonializmu i wielu późniejszych zawirowań, to skomplikowany twór. Jednym z elementów tej układanki jest handel odzieżą używaną, który z jednej strony stanowi dla gospodarki siłę napędową, ale z drugiej ogranicza rozwój lokalnej produkcji odzieży. I tu wkracza upcycling, cały na biało!

2024-06-11

Teksty

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu - zdjęcie

Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu

Czasami wystarczy drobiazg, żeby dodać codzienności barw. Wytężajcie wzrok, bo każdy ma szansę znaleźć na swojej drodze mały, kolorowy kamyczek, który umili dzień i zachęci do wspólnej zabawy

2024-03-28
Pierścionek z ulotki - zdjęcie

Pierścionek z ulotki

Dostrzeganie potencjału w stercie bezużytecznych ulotek to kwestia pomysłu i wyjścia poza szablon codziennej rutyny. Z krzykliwych materiałów reklamowych, nachalnie atakujących ze wszystkich stron, można stworzyć piękną biżuterię, w stonowanej kolorystyce i w harmonii z naturą. I od razu lepiej!

2024-03-18
Jak stworzyć lepszy świat - zdjęcie

Jak stworzyć lepszy świat

Jak przy pomocy wełny i igły stworzyć iście baśniowe stworki, które rozczulają i mają dar oddalania codziennych trosk? Talent, precyzja i ogrom cierpliwości sprawiają, że pojedyncze włókna łączą się w sylwetki postaci, którym brak tylko iskierki naszej fantazji, by ożyły i upiększały świat.

2023-12-30