Post 1 through 18 of 21 total posts

 • Brześć Kujawski stolicą mody upcyclingowej - zdjęcie

  Brześć Kujawski stolicą mody upcyclingowej

  Gdyby każda miejscowość w Polsce i na świecie, niezależnie od położenia i wielkości, brała sprawy w swoje ręce i budowała świadomość, że modą można się twórczo bawić, można się modą wymieniać i dzielić, bylibyśmy obecnie w zupełnie innym miejscu. Brawo Brześć Kujawski!

  2024-03-19
 • Dom i równowaga - zdjęcie

  Dom i równowaga

  Dzień Ziemi to również świetna okazja, żeby rozejrzeć się i przyjrzeć dokładniej naszym przyzwyczajeniom i przedmiotom, które znajdują się w naszym otoczeniu. By żyło się lepiej, a jakże!

  2024-04-24
 • Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie - zdjęcie

  Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie

  21.04 na Chmielnej 21 w Warszawie potrójne oczko! 21 lub nawet więcej możliwości naprawienia starych rzeczy, nauczenia się naprawiania, ozdabiania, ulepszania! Przybywajcie tłumnie!

  2024-04-02
 • Jak stworzyć lepszy świat - zdjęcie

  Jak stworzyć lepszy świat

  Jak przy pomocy wełny i igły stworzyć iście baśniowe stworki, które rozczulają i mają dar oddalania codziennych trosk? Talent, precyzja i ogrom cierpliwości sprawiają, że pojedyncze włókna łączą się w sylwetki postaci, którym brak tylko iskierki naszej fantazji, by ożyły i upiększały świat.

  2023-12-30
 • Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu - zdjęcie

  Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu

  Czasami wystarczy drobiazg, żeby dodać codzienności barw. Wytężajcie wzrok, bo każdy ma szansę znaleźć na swojej drodze mały, kolorowy kamyczek, który umili dzień i zachęci do wspólnej zabawy

  2024-03-28
 • Prezent z okazji Dnia Ziemi: świadomość! - zdjęcie

  Prezent z okazji Dnia Ziemi: świadomość!

  Najlepsze prezenty to te, które oprócz obdarowywanemu dają przyjemność innym. A może nawet całej planecie! Kosmetyki to rzecz niezbędna, ważne by wybierać je świadomie.

  2024-04-23
 • Las zaklęty w meblach. Żywica i drewno - zdjęcie

  Las zaklęty w meblach. Żywica i drewno

  Czasami wspólna pasja zamienia się w sposób na życie. Aby ze starego kawałka drewna stworzyć nowy mebel, potrzebna jest artystyczna dusza i matematyczna precyzja. A gdy umie się wsłuchać w historie zaklęte między plastrami drewna, dzieje się magia.

  2023-12-30
 • Łódzki ranking second-handów - zdjęcie

  Łódzki ranking second-handów

  Zanim zaczniemy prowadzić na tej stronie rejestr sklepów z używaną odzieżą (o tak!), możecie zajrzeć do rankingu łódzkich 'szmateksów'

  2024-05-08
 • Nowe uniformy, nowe wyposażenie biura - zdjęcie

  Nowe uniformy, nowe wyposażenie biura

  Każda wielka firma, czy to niezbędne czy nie, podejmuje raz na jakiś czas decyzję o odświeżeniu wizerunku. Czy zawsze musi się to wiązać z generowaniem góry odpadów? Może nie!

  2024-03-29
 • Pierścionek z ulotki - zdjęcie

  Pierścionek z ulotki

  Dostrzeganie potencjału w stercie bezużytecznych ulotek to kwestia pomysłu i wyjścia poza szablon codziennej rutyny. Z krzykliwych materiałów reklamowych, nachalnie atakujących ze wszystkich stron, można stworzyć piękną biżuterię, w stonowanej kolorystyce i w harmonii z naturą. I od razu lepiej!

  2024-03-18
 • Pojechali! - zdjęcie

  Pojechali!

  Rynek wtórny samochodów używanych to nie tylko giełda na przedmieściach średniej wielkości miasta wojewódzkiego i hasła “stan igła”, “nigdy nie walony”, “Niemiec płakał, jak sprzedawał”. To także ikony świata mody w całkiem nowej odsłonie.

  2024-03-19
 • Polacy sprzedają ciuchy w sieci - zdjęcie

  Polacy sprzedają ciuchy w sieci

  Kolejny głos wskazujący na wzrost zainteresowania rynkiem odzieży używanej. Coraz więcej młodych Polaków daje swoim niepotrzebnym ubraniom drugie życie.

  2024-03-30
 • Pożyteczne z bardzo pożytecznym - zdjęcie

  Pożyteczne z bardzo pożytecznym

  Dawanie rzeczom drugiego życia jest godne pochwały. A co, jeśli jednocześnie szansę na zaczęcie wszystkiego od nowa zyskują ludzie, którym wcześniej wszystko się w życiu poplątało?

  2024-04-02
 • Rynek sprzedaży odzieży używanej rośnie w siłę - zdjęcie

  Rynek sprzedaży odzieży używanej rośnie w siłę

  Wróżono, że secondhandy mają już lata świetności za sobą. Badania światowe wskazują jednak odwrotny trend. I wydaje się, że ta tendencja będzie się w kolejnych latach umacniać.

  2024-03-29
 • Ubierasz się w second-handach? Chwal się tym! - zdjęcie

  Ubierasz się w second-handach? Chwal się tym!

  Kto wyśmiewa zakup 3 kg spodni, niech zweryfikuje swoją postawę. Kupowanie ciuchów w sklepach z używaną odzieżą to OFICJALNIE powód do dumy!

  2024-03-29
 • Upcycling jako sposób na studencką bidę - zdjęcie

  Upcycling jako sposób na studencką bidę

  Ciekawe spojrzenie na upcycling jako sposób na oszczędne, a jednocześnie kreatywne życie. Na przykładzie studentów, bo któż mógłby się do tego lepiej nadawać?

  2024-04-16
 • Upcycling słowa upcycling - zdjęcie

  Upcycling słowa upcycling

  Słowa mają moc, a pozytywne skojarzenia potrafią skutecznie motywować do działania. Zbudowanie radosnej mody wokół przetwarzania i ponownego wykorzystywania produktów, które pierwszą młodość mają za sobą to świetny sposób na wybrnięcie z trudnej sytuacji, w którą sami się wmanewrowaliśmy.

  2024-03-18
 • Upcycling włączający - zdjęcie

  Upcycling włączający

  Życie imigranta, czarnoskórego imigranta, czarnoskórego imigranta poruszającego się na wózku inwalidzkim - to mogła być smutna historia, a jest wspaniałą odą do nasyconej dobrym duchem działalności społecznej, a na dodatek w nurcie zero waste!

  2024-04-17