Post 1 through 18 of 34 total posts

 • Używane - tak czy nie? - zdjęcie

  Używane - tak czy nie?

  Kolejna analiza rynku wskazująca na rosnące zainteresowanie kupnem i sprzedażą używanych ubrań i innych przedmiotów z drugiej ręki.

  2024-06-06
 • Brześć Kujawski stolicą mody upcyclingowej - zdjęcie

  Brześć Kujawski stolicą mody upcyclingowej

  Gdyby każda miejscowość w Polsce i na świecie, niezależnie od położenia i wielkości, brała sprawy w swoje ręce i budowała świadomość, że modą można się twórczo bawić, można się modą wymieniać i dzielić, bylibyśmy obecnie w zupełnie innym miejscu. Brawo Brześć Kujawski!

  2024-03-19
 • Dom i równowaga - zdjęcie

  Dom i równowaga

  Dzień Ziemi to również świetna okazja, żeby rozejrzeć się i przyjrzeć dokładniej naszym przyzwyczajeniom i przedmiotom, które znajdują się w naszym otoczeniu. By żyło się lepiej, a jakże!

  2024-04-24
 • Dywany na ściany - zdjęcie

  Dywany na ściany

  Metoda "tuftingu", czyli tkania dywanów przy pomocy specjalnego elektronarzędzia, dostępnego dla każdego, to dział rękodzieła, który w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. To świetna nowina, wszelkie przejawy twórczego działania należy wspierać. A takie dywany można wykonywać również z materiałów z drugiego obiegu.

  2024-05-13
 • Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie - zdjęcie

  Dzień Publicznego Naprawiania w Warszawie

  21.04 na Chmielnej 21 w Warszawie potrójne oczko! 21 lub nawet więcej możliwości naprawienia starych rzeczy, nauczenia się naprawiania, ozdabiania, ulepszania! Przybywajcie tłumnie!

  2024-04-02
 • Jak stworzyć lepszy świat - zdjęcie

  Jak stworzyć lepszy świat

  Jak przy pomocy wełny i igły stworzyć iście baśniowe stworki, które rozczulają i mają dar oddalania codziennych trosk? Talent, precyzja i ogrom cierpliwości sprawiają, że pojedyncze włókna łączą się w sylwetki postaci, którym brak tylko iskierki naszej fantazji, by ożyły i upiększały świat.

  2023-12-30
 • Japońsko-amerykański sojusz na rynku luksusowych dóbr z drugiej ręki - zdjęcie

  Japońsko-amerykański sojusz na rynku luksusowych dóbr z drugiej ręki

  Rakuten, czyli platforma sprzedażowa nazywana "japońskim Amazonem", chce wykorzystać niski kurs jena, by wzmocnić eksport luksusowych dóbr na rynek amerykański.

  2024-05-23
 • Już po raz dwudziesty w Warszawie "Jestem Vintage!" - 8-9 czerwca 2024 - zdjęcie

  Już po raz dwudziesty w Warszawie "Jestem Vintage!" - 8-9 czerwca 2024

  Już w najbliższy weekend 8-9 czerwca w Elektrowni Powiśle w Warszawie wielka gratka dla miłośników mody i designu z drugiej ręki. To wydarzenie to zdecydowanie coś więcej niż stylowe stragany.

  2024-06-03
 • Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu - zdjęcie

  Nie zostanie kamień na kamieniu! Bo ktoś zabierze go do domu

  Czasami wystarczy drobiazg, żeby dodać codzienności barw. Wytężajcie wzrok, bo każdy ma szansę znaleźć na swojej drodze mały, kolorowy kamyczek, który umili dzień i zachęci do wspólnej zabawy

  2024-03-28
 • Prezent z okazji Dnia Ziemi: świadomość! - zdjęcie

  Prezent z okazji Dnia Ziemi: świadomość!

  Najlepsze prezenty to te, które oprócz obdarowywanemu dają przyjemność innym. A może nawet całej planecie! Kosmetyki to rzecz niezbędna, ważne by wybierać je świadomie.

  2024-04-23
 • Księżna Kate i upcycling - zdjęcie

  Księżna Kate i upcycling

  Czas najwyższy na otwarcie kącika plotkarskiego. Rodzina królewska i upcycling? Być może dodanie wstążki do sukienki wartej fortunę nie można nazwać upcyclingiem. A może można?

  2024-06-26
 • Las zaklęty w meblach. Żywica i drewno - zdjęcie

  Las zaklęty w meblach. Żywica i drewno

  Czasami wspólna pasja zamienia się w sposób na życie. Aby ze starego kawałka drewna stworzyć nowy mebel, potrzebna jest artystyczna dusza i matematyczna precyzja. A gdy umie się wsłuchać w historie zaklęte między plastrami drewna, dzieje się magia.

  2023-12-30
 • Łódzki ranking second-handów - zdjęcie

  Łódzki ranking second-handów

  Zanim zaczniemy prowadzić na tej stronie rejestr sklepów z używaną odzieżą (o tak!), możecie zajrzeć do rankingu łódzkich 'szmateksów'

  2024-05-08
 • Nowe uniformy, nowe wyposażenie biura - zdjęcie

  Nowe uniformy, nowe wyposażenie biura

  Każda wielka firma, czy to niezbędne czy nie, podejmuje raz na jakiś czas decyzję o odświeżeniu wizerunku. Czy zawsze musi się to wiązać z generowaniem góry odpadów? Może nie!

  2024-03-29
 • Nowy dom, stare meble, wesoła twórczość - zdjęcie

  Nowy dom, stare meble, wesoła twórczość

  Odnawiając stare meble nie tylko zyskujesz niepowtarzalną rzecz i oszczędzasz pieniądze, ale również budujesz nowe relacje i zwiedzasz okolicę. Jak to?

  2024-05-28
 • Pierścionek z ulotki - zdjęcie

  Pierścionek z ulotki

  Dostrzeganie potencjału w stercie bezużytecznych ulotek to kwestia pomysłu i wyjścia poza szablon codziennej rutyny. Z krzykliwych materiałów reklamowych, nachalnie atakujących ze wszystkich stron, można stworzyć piękną biżuterię, w stonowanej kolorystyce i w harmonii z naturą. I od razu lepiej!

  2024-03-18
 • Pojechali! - zdjęcie

  Pojechali!

  Rynek wtórny samochodów używanych to nie tylko giełda na przedmieściach średniej wielkości miasta wojewódzkiego i hasła “stan igła”, “nigdy nie walony”, “Niemiec płakał, jak sprzedawał”. To także ikony świata mody w całkiem nowej odsłonie.

  2024-03-19
 • Polacy sprzedają ciuchy w sieci - zdjęcie

  Polacy sprzedają ciuchy w sieci

  Kolejny głos wskazujący na wzrost zainteresowania rynkiem odzieży używanej. Coraz więcej młodych Polaków daje swoim niepotrzebnym ubraniom drugie życie.

  2024-03-30