Szklaneczka cydru, a potem?

2024-06-13
# prasówka# upcycling# jakbłko# skóra# odpady Szklaneczka cydru, a potem? - zdjęcie Światowi przedstawiciele firm przetwórstwa owocowego powinni teraz zatsrzyc uszami i podskoczyć z radości. Duńska firma Beyond Leather Materials opracowała procedurę, dzięki której można wyprodukować materiał skóropodobny w 85% składający się z odpadów po przetwórstwie jabłek.

Innowacyjna procedura pozwala nie tylko ograniczyć ilość odpadów po produkcji cydru czy też soków jabłkowych, ale także zamienić to, co dotąd było bezwartościowe w cenny surowiec. Pomysłodawcy deklarują, że każdy metr kwadratowy powstającego materiału to prawie 2 kg mniej resztek jabłkowych trafiających na wysypisko. Procedura jest wydajna, a powstający produkt ma nie tylko właściwości podobne do “naturalnej” skóry, ale też świetnie wygląda. “Naturalnej” skóry? Ta też jest NATURALNA, tylko, w istocie, nie zdjęta z żadnej żywej istoty!
oryginał na designwanted.com: Leap, a more than 85% bio-based material made with upcycled apple waste

wersja przetłumaczona automatycznie: Leap, materiał w ponad 85% pochodzenia biologicznego, wyprodukowany z przetworzonych odpadów jabłkowych