CO ROBIMY, JAK I DLACZEGO WŁAŚNIE TAK

Staramy się projektować i realizować działania, które wpływają pozytywnie na innych, wydobywając na światło dziennie schowany w ludziach potencjał – wierzymy, że przez to tworzymy lepszą rzeczywistość i to napędza nas do działania.

Od 2017 roku działamy na rzecz budowania społeczności lokalnej na Sielcach. Integrujemy mieszkańców wokół twórczej współpracy, która w czarodziejski sposób inspiruje i aktywizuje ludzi.

Wszystkie trzy pracujemy ze sztuką - jedne z nas ją tworzą, inne o niej edukują - i wszystkie trzy uważamy, że powinna być obecna w życiu każdego człowieka. W naszym projektach opieramy się na działaniach twórczych, nie tylko dlatego, że dzięki temu nasza praca jest dla nas przyjemnością :), ale jako miłośniczki sztuki i rękodzielniczki dobrze znamy się na tej dziedzinie i widzimy, że obcowanie z twórczością i prace manualne potrafią mieć działanie terapeutyczne, pozwalają przełamać wewnętrzne bariery, otwierają umysł. Mało tego, wiemy że każdy, ale to absolutnie każdy może być twórcą, trzeba tylko stworzyć mu odpowiednią okazję. Dlatego my te okazje stwarzamy!

Cała idea powstała podczas sąsiedzkiego spotkania, dlatego lokalność stanowi istotę naszych działań. We wspólnocie dostrzegamy wielką siłę sięgającą mocy zmieniania świata. Naszym celem jest dotarcie do ludzi aktywnych, a także zmobilizowanie tych, którzy chcieliby działać, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Pokazać im, że jest na to przestrzeń. Niesamowite jest to, że nieustannie znajdujemy nowe miejsca i ludzi otwartych na współpracę. To daje siłę! Ludzie chcą być ze sobą. To tylko plotki, że siebie nie lubimy :).